• 1

روشهای به خاطر سپردن واژگان

how to remember vocabulary

روشهای به خاطر سپردن واژگان

یادگیری یک زبان خارجی همیشه آسان نیست ، به خصوص وقتی که در مورد واژگان صحبت می شود. خوشبختانه ، روشهای زیادی وجود دارد که می توانید واژگان انگلیسی را یاد بگیرید - و برخی از آنها حتی کمی سرگرم کننده هم هستند!
در این راهنما به سراغ پنج روش برتر می رویم که می توانید برای یادگیری کلمات انگلیسی استفاده کنید.


روش اول: فلش کارت
یکی از محبوب ترین (و احتمالاً بهترین) روش های یادگیری واژگان انگلیسی استفاده از فلش کارت است. در هر فلش کارت یک کلمه انگلیسی وجود دارد که در روی کارت نوشته شده است و ترجمه یا تعریف این کلمه در پشت.
برای مطالعه آنها ، شما به یک طرف کارت نگاه می کنید و قبل از نگاه کردن به طرف دیگر کارت ، معنی کلمه را می گویید.
فلش کارتها یک منبع عالی از لغات هستند زیرا به شما کمک می کنند واژگان را به سرعت و به طور کامل به خاطر بسپارید. آنها همچنین قابل تنظیم و قابل استفاده مجدد هستند. کارت های کاغذی و دیجیتالی در دسترس هستند و می توانید کارت های خود را تهیه کنید ، یک دسته کارت از پیش ساخته خریداری کنید یا یک دسته کارت را به صورت آنلاین تهیه کنید.


روش دوم: لیست کلمات
روش مفید دیگر ، تهیه لیستی از کلمات انگلیسی است که می خواهید یاد بگیرید. اگر نمی خواهید با دردسرهای استفاده از فلش کارتها سر و کار داشته باشید، یک لیست لغات گزینه کاملی است.


روش سوم: نوشتن چند باره کلمات
در این روش ، هر کلمه انگلیسی را چندین بار بنویسید و همزمان با صدای بلند آن را تکرار کنید.


روش چهارم: کوییز واژگان
اگر از فلش کارتها و لیست ها خسته شده اید ، آزمونهای واژگان یک روش عالی برای آزمایش آنچه آموخته اید خواهد بود. با این روش، اطمینان حاصل می کنید که واقعاً معانی کلمات انگلیسی را درک می کنید.
بسیاری از آزمونهای انگلیسی کلمه ای به صورت آنلاین و بصورت رایگان در دسترس هستند. در حالی که برخی از آنها تست های سنتی هستند ، برخی دیگر شبیه بازی هستند. به عنوان مثال ، شما ممکن است یک بازی تطبیقی پیدا کنید که در آن شما باید کلمات انگلیسی را با معانی آنها مطابقت دهید.


روش پنجم: استفاده از واژگان در مکالمه و نوشتن
یکی از بهترین روشها برای به خاطر سپردن لغات، استفاده از آنها در مکالمات روزمره و نیز در نوشتن است. سعی کنید هر بار که انگلیسی صحبت می کنید یا می نویسید کلماتی را که به تازگی یاد گرفته اید چندین بار استفاده کنید تا در حافظه دراز مدت شما قرار گیرند.

 

تماس با واتساپ

 ۷۹۸۰۸۰۵۸۲۰۸+