• 1

روشهای یادگیری زبان انگلیسی

روشهای یادگیری زبان انگلیسی امروزه با توجه به گسترش ارتباطات و سرعت روزافزون تکنولوژی دانستن زبان انگلیسی بیشتر از پیش ضروری به نظر میرسد. با وجود اینکه تقریبا همه ما از این موضوع اطلاع داریم و به خوبی میدانیم که ندانستن زبان چقدر میتواند زیان آور باشد، شروع به یادگیری زبان و یا به عبارتی برداشتن قدم اول را همیشه به آینده موکول میکنیم. اما کافیست فقط قدم اول را برداریم تا متوجه شویم فرایند یادگیری زبان انگلیسی تا چه حد میتواند لذت بخش و امیدوار کننده باشد.

از کجا شروع کنیم؟

در زیر بعضی از کارهایی را که میتوان در جهت تقویت دانش زبانی انجام داد یادآور میشویم:

- گشت و گذار در شبکه های اجتماعی مانند اینستاگرام یا فیسبوک و سر زدن به صفحاتی که در زمینه آموزش زبان انگلیسی فعالیت دارند به قول معروف هم فال است و هم تماشا. بسیاری ازین صفحات با توجه به رقابتی بودن فضای اینستاگرام از مطالب متنوع جهت جلب فالوور استفاده میکنند. آموزش گرامر، لغت، اصطلاحات انگلیسی و غیره در قالب های مختلف فرصت خوبی را برای بازدیدکنندگان فراهم میکند تا ضمن سرگرم شدن، دانش زبانی خود را افزایش دهند.

- تماشای فیلم و سریال به زبان اصلی یکی از بهترین شیوه های یادگیری زبان است. فیلم ها و سریالها منابع بسیار عالی از انگلیسی محاوره ای، اصطلاحات، واژگان اسلنگ و موارد مشابه هستند. به همین دلیل میتوان با هدف ارتقای دانش زبانی و نه فقط سرگرمی به تماشای فیلمهای جذاب انگلیسی زبان پرداخت. در مقالات بعدی به معرفی بعضی از بهترین سریالها و فیلمها خواهیم پرداخت.

- مطالعه داستان و رمان به زبان انگلیسی از دیگر روشهای مناسب جهت تقویت زبان است. میتوانید با توجه به سطح خود کتابهای مناسبی را انتخاب کرده و در فرصتهایی که دارید به مطالعه آنها بپردازید.

- روش دیگر، استفاده از وبسایتهایی است که با ارایه مطالب آموزشی به زبان آموزان کمک میکنند تا نکات دستوری، اصطلاحات، و لغات انگلیسی را یاد بگیرند. از جمله این وبسایتها میتوان به موارد زیر اشاره کرد:

VOA Special English

Randall's ESL Cyber Listening Lab

- پادکستها جزو منابع خوب برای تقویت زبان و بویژه مهارت شنیداری هستند. برای شنیدن بعضی از این پادکستها از وبسایت زیر استفاده کنید. بعضی از پادکستها رایگان و بعضی غیر رایگان هستند.

English Class 10

تماس با واتساپ

 ۷۹۸۰۸۰۵۸۲۰۸+